EKOTRAP komlet lapač

 29.00

Univerzálny, selektívny všesmerový bariérový feromónový lapač

Kategória:

Popis

Univerzálny, selektívny všesmerový bariérový feromónový lapač na monitorovanie a hromadný odchyt škodcov zo skupiny podkôrneho a drevokazného hmyzu (čeľaď Scolytidae). Pri výbere správnej pozície je každá jeho orientácia správna. Vyrába sa z pružného plastu. Nárazová plocha bariér  5550 cm2 umožňuje odchyt vysokého počtu škodcov. Je samosvorný a kompletizuje sa jednoduchým nasúvaním častí. Inštaluje sa na dvojicu kolíkov tak, aby bol lievik s pascou vo výške min. 80 cm nad zemou. Priehľadnú pascu pevne držia zarážky, dá sa však ľahko demontovať pri pravidelných odberoch úlovku.

Životnosť lapača pri nepretržitom nasadení v teréne je min. 4 roky. Možnosť výmeny poškodených súčiastok ju výrazne predlžuje.

ECOTRAP TRIO

Lapače je možné jednoducho združovať do zostavy ECOTRAP TRIO tak, že sa 3 ECOTRAPY spoja pevne pomocou  4 skrutiek a krajnými sa osadia na dvojicu kolíkov podobne ako sólo lapač. Feromón sa aplikuje len do stredového lapača. Odchyty lykožrútov sú viacnásobne vyššie ako so sólo lapačmi. Osvedčuje sa pri monitorovaní výskytu a pri hromadnom odchyte prakticky všetkých druhov podkôrného a drevokazného hmyzu (Scolytidae) a niekoľkonásobne vyššie odchyty dosahuje aj u druhov, u ktorých iné typy lapačov nedosahujú prakticky významnú účinnosť napr. Ips acuminatus a pod.

ECOTRAP FLEXI

Najnovšou inováciou je patentovaná úprava ECOTRAP FLEXI. Pascou je tu plastová trubica, ktorá ústí do podkladu v hĺbke 20 – 30 cm. Nahromadený úlovok sa odstraňuje až na konci sezóny.